P5KE26A-AP
P5KE26A-AP MCC (Micro Commercial Components)
P5KE5.0-P5KE200A(DO-15).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO15
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V
Supplier Device Package: DO-15
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V
Power - Peak Pulse: 500W
Написати відгук
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO15, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 11.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V, Supplier Device Package: DO-15, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No.