P6SMA240A
P6SMA240A Diotec Semiconductor
p6sma220.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: IC
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 204V
Supplier Device Package: SMA/DO-214AC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 228V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 330V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 500W; 240V; 1.5A; unidirectional; ±5%; SMA; reel,tape, Type of diode: TVS, Mounting: SMD, Tolerance: ±5%, Kind of package: reel; tape, Case: SMA, Semiconductor structure: unidirectional, Manufacturer series: P6SMA, Leakage current: 5µA, Max. forward impulse current: 1.5A, Max. off-state voltage: 204V, Breakdown voltage: 240V, Peak pulse power dissipation: 0.5kW.
Інші пропозиції P6SMA240A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P6SMA240A P6SMA240A Виробник : Diotec Semiconductor p6sma220.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, SMA, 150C, 600W, Unidir
товару немає в наявності
Description: Diode: TVS; 500W; 240V; 1.5A; unidirectional; ±5%; SMA; reel,tape
Type of diode: TVS
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SMA
Semiconductor structure: unidirectional
Manufacturer series: P6SMA
Leakage current: 5µA
Max. forward impulse current: 1.5A
Max. off-state voltage: 204V
Breakdown voltage: 240V
Peak pulse power dissipation: 0.5kW