P6SMAJ60A-AQ Diotec Semiconductor
p6smaj65.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: P6SMAJ60A-AQ
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: P6SMAJ60A-AQ, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 96.8V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.