P8-25-252-12-R
P8-25-252-12-R Actuonix Motion Devices Inc
Actuonix%20P8%20Datasheet.pdf
Виробник: Actuonix Motion Devices Inc
Description: P8-R Micro Linear Servo
Packaging: Retail Package
Features: Includes Controller
Voltage - Rated: 12VDC
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±0.20mm
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Cable with Connector
Duty Cycle: 20%
Stroke Length: 0.984" (25.00mm)
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Gear Reduction Ratio: 252
Motor Type: Servo
Speed: 0.24 in/s (6.2 mm/s)
Construction: Lead Screw
Load Force (Dynamic): 33.72lbf (150.0N)
Load Force (Static): 40.46 lbf (180N)
Feedback Type: Potentiometer
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: P8-R Micro Linear Servo, Packaging: Retail Package, Features: Includes Controller, Voltage - Rated: 12VDC, Type: Linear Actuator, Accuracy: ±0.20mm, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Cable with Connector, Duty Cycle: 20%, Stroke Length: 0.984" (25.00mm), Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Gear Reduction Ratio: 252, Motor Type: Servo, Speed: 0.24 in/s (6.2 mm/s), Construction: Lead Screw, Load Force (Dynamic): 33.72lbf (150.0N), Load Force (Static): 40.46 lbf (180N), Feedback Type: Potentiometer.