P8-75-50-12-S
P8-75-50-12-S Actuonix Motion Devices Inc
Actuonix%20P8%20Datasheet.pdf
Виробник: Actuonix Motion Devices Inc
Description: P8-S Micro Linear Actuator
Packaging: Retail Package
Features: Limit Switches
Voltage - Rated: 12VDC
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±0.40mm
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Cable with Connector
Duty Cycle: 20%
Stroke Length: 2.953" (75.00mm)
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Gear Reduction Ratio: 50
Motor Type: Brushed
Speed: 1.18 in/s (30.0 mm/s)
Construction: Lead Screw
Load Force (Dynamic): 7.87lbf (35.0N)
Load Force (Static): 40.46 lbf (180N)
на замовлення 50 шт:
Написати відгук
Description: P8-S Micro Linear Actuator, Packaging: Retail Package, Features: Limit Switches, Voltage - Rated: 12VDC, Type: Linear Actuator, Accuracy: ±0.40mm, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Cable with Connector, Duty Cycle: 20%, Stroke Length: 2.953" (75.00mm), Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Gear Reduction Ratio: 50, Motor Type: Brushed, Speed: 1.18 in/s (30.0 mm/s), Construction: Lead Screw, Load Force (Dynamic): 7.87lbf (35.0N), Load Force (Static): 40.46 lbf (180N).