Продукція > NXP USA INC. > P87LPC762FN,112
P87LPC762FN,112
P87LPC762FN,112 NXP USA Inc.
87LPC762.pdf
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 8BIT 2KB OTP 20DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: OTP
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 6V
Connectivity: I2C, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT
Supplier Device Package: 20-DIP
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 18
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 2KB OTP 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: OTP, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 6V, Connectivity: I2C, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT, Supplier Device Package: 20-DIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 18, DigiKey Programmable: Not Verified.