PA2202.231NL
PA2202.231NL Pulse Electronics
P664.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 230NH 36A 0.48MOHM SMD
Packaging: Tray
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.476" L x 0.394" W (12.10mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.48mOhm
Current - Saturation (Isat): 47A
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Inductance: 230 nH
Current Rating (Amps): 36 A