PA3146.271HLT Pulse Electronics
PA3146.271HLT
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 270NH 30A 0.29MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.540" L x 0.413" W (13.72mm x 10.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.29mOhm
Current - Saturation (Isat): 37A
Height - Seated (Max): 0.299" (7.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 30 A