PA3779.241HL
PA3779.241HL Pulse Electronics
P726.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 240NH 56A 0.29MOHM SMD
Packaging: Tray
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.449" L x 0.276" W (11.40mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.29mOhm
Current - Saturation (Isat): 46A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 240 nH
Current Rating (Amps): 56 A