PA3784.121HL
PA3784.121HL Pulse Electronics
P725.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 120NH 70A 0.18MOHM SMD
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.18mOhm
Current - Saturation (Isat): 94A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 120 nH
Current Rating (Amps): 70 A