PA3790.221HL
PA3790.221HL Pulse Electronics
P720.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 220NH 55A 0.29MOHM SMD
Packaging: Tray
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.492" L x 0.315" W (12.50mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.29mOhm
Current - Saturation (Isat): 63A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 55 A