PA4060.271HLT Pulse Electronics
PA4060.271HLT
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 270NH 41A 0.29MOHM SMD
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.409" L x 0.315" W (10.40mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.29mOhm
Current - Saturation (Isat): 41A
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 41 A