PAT0603E1141BST1
PAT0603E1141BST1 Vishay Dale Thin Film
pat.pdf
Виробник: Vishay Dale Thin Film
Description: RES SMD 1.14KOHM 0.1% 0.15W 0603
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.018" (0.46mm)
Resistance: 1.14 kOhms