PBM230-A14NDR
PBM230-A14NDR Angst+Pfister Sensors and Power AG
PBM230-14Bar_1610-17485-0007-E-0224.pdf
Виробник: Angst+Pfister Sensors and Power AG
Description: Abs. pressure sensor 1.4MPa 3V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Temperature Compensated
Package / Case: 4-SMD Module
Output Type: I2C
Mounting Type: Surface Mount
Output: 24 b
Operating Pressure: 0PSI ~ 203PSI (0kPa ~ 1400kPa)
Pressure Type: Absolute
Accuracy: ±20hPa
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT)
Voltage - Supply: 1.7V ~ 5.5V