PBSD-10KLA-GM
PBSD-10KLA-GM ProLight Opto
PBSD-10KLA-G.pdf
Виробник: ProLight Opto
Category: UV LEDs
Description: Power LED; UV; 60°; 2000mA; 10W; λd: 385÷390nm; 6÷7.6VDC; 7x7x5.7mm
Type of diode: power LED
LED colour: UV
Viewing angle: 60°
LED current: 2000mA
Maximum power: 10W
Wavelength: 385...390nm
Operating voltage: 6...7.6V DC
Dimensions: 7x7x5.7mm
Shape: square
LED version: EMITER
Radiant power: 2000...3100mW
LED lens: transparent
Operating temperature: -40...85°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: UV LEDs, Description: Power LED; UV; 60°; 2000mA; 10W; λd: 385÷390nm; 6÷7.6VDC; 7x7x5.7mm, Type of diode: power LED, LED colour: UV, Viewing angle: 60°, LED current: 2000mA, Maximum power: 10W, Wavelength: 385...390nm, Operating voltage: 6...7.6V DC, Dimensions: 7x7x5.7mm, Shape: square, LED version: EMITER, Radiant power: 2000...3100mW, LED lens: transparent, Operating temperature: -40...85°C, Caution!: UV diodes emit harmful radiation to your eyes and skin. Use protective equipment when working with them..