PBSD-10KLA-GS
PBSD-10KLA-GS ProLight Opto
PBSD-10KLA-G.pdf
Виробник: ProLight Opto
Category: UV LEDs
Description: Power LED; UV; 60°; 2000mA; 10W; λd: 365÷370nm; 6.4÷8.4VDC; EMITER
Operating temperature: -40...85°C
Type of diode: power LED
LED lens: transparent
LED colour: UV
Wavelength: 365...370nm
Dimensions: 7x7x5.7mm
Radiant power: 2...3W
LED current: 2000mA
Operating voltage: 6.4...8.4V DC
Maximum power: 10W
Viewing angle: 60°
LED version: EMITER
Shape: square
на замовлення 247 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: UV LEDs, Description: Power LED; UV; 60°; 2000mA; 10W; λd: 365÷370nm; 6.4÷8.4VDC; EMITER, Operating temperature: -40...85°C, Type of diode: power LED, LED lens: transparent, LED colour: UV, Caution!: UV diodes emit harmful radiation to your eyes and skin. Use protective equipment when working with them., Wavelength: 365...370nm, Dimensions: 7x7x5.7mm, Radiant power: 2...3W, LED current: 2000mA, Operating voltage: 6.4...8.4V DC, Maximum power: 10W, Viewing angle: 60°, LED version: EMITER, Shape: square.