PBSD-20JLA-UM
PBSD-20JLA-UM ProLight Opto
PBSD-20JLA-US.pdf
Виробник: ProLight Opto
Category: UV LEDs
Description: Power LED; UV-M; 48°; 1000mA; 20W; λd: 385÷390nm; 6÷7.6VDC; SMD
LED lens: quartz; transparent
LED colour: UV-M
Operating temperature: -40...85°C
Wavelength: 385...390nm
Dimensions: 7x7x5.7mm
LED current: 1A
Radiant power: 2...3.61W
Operating voltage: 6...7.6V DC
Maximum power: 20W
Viewing angle: 48°
Написати відгук
Category: UV LEDs, Description: Power LED; UV-M; 48°; 1000mA; 20W; λd: 385÷390nm; 6÷7.6VDC; SMD, Mounting: SMD, Manufacturer series: ProEngine, LED lens: quartz; transparent, LED colour: UV-M, Operating temperature: -40...85°C, Wavelength: 385...390nm, Dimensions: 7x7x5.7mm, LED current: 1A, Radiant power: 2...3.61W, Operating voltage: 6...7.6V DC, Maximum power: 20W, Viewing angle: 48°, Front: convex, LED version: EMITER, Shape: lambertian, Type of diode: power LED.