PBSD-20KLA-UM
PBSD-20KLA-UM ProLight Opto
PBSD-20KLA-US.pdf
Виробник: ProLight Opto
Category: UV LEDs
Description: Power LED; UV-M; 60°; 1000mA; 20W; λd: 385÷390nm; 6÷7.6VDC; SMD
Operating temperature: -40...85°C
Type of diode: power LED
LED lens: quartz; transparent
LED colour: UV-M
Wavelength: 385...390nm
Dimensions: 7x7x4.5mm
Radiant power: 2...3.61W
LED current: 1A
Operating voltage: 6...7.6V DC
Maximum power: 20W
Viewing angle: 60°
Mounting: SMD
на замовлення 70 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: UV LEDs, Description: Power LED; UV-M; 60°; 1000mA; 20W; λd: 385÷390nm; 6÷7.6VDC; SMD, Operating temperature: -40...85°C, Type of diode: power LED, LED lens: quartz; transparent, LED colour: UV-M, Wavelength: 385...390nm, Dimensions: 7x7x4.5mm, Radiant power: 2...3.61W, LED current: 1A, Operating voltage: 6...7.6V DC, Maximum power: 20W, Viewing angle: 60°, Front: convex, LED version: EMITER, Shape: lambertian, Manufacturer series: ProEngine, Mounting: SMD.