PBSD-20KLA-UP
PBSD-20KLA-UP ProLight Opto
PBSD-20KLA-US.pdf
Виробник: ProLight Opto
Category: UV LEDs
Description: Power LED; UV-P; 60°; 1000mA; 20W; λd: 410÷420nm; 6÷7.6VDC; SMD
LED lens: quartz; transparent
LED colour: UV-P
Operating temperature: -40...85°C
Wavelength: 410...420nm
Dimensions: 7x7x4.5mm
LED current: 1A
Radiant power: 2...3.61W
Operating voltage: 6...7.6V DC
Maximum power: 20W
Viewing angle: 60°
Написати відгук
Category: UV LEDs, Description: Power LED; UV-P; 60°; 1000mA; 20W; λd: 410÷420nm; 6÷7.6VDC; SMD, Mounting: SMD, Manufacturer series: ProEngine, LED lens: quartz; transparent, LED colour: UV-P, Operating temperature: -40...85°C, Wavelength: 410...420nm, Dimensions: 7x7x4.5mm, LED current: 1A, Radiant power: 2...3.61W, Operating voltage: 6...7.6V DC, Maximum power: 20W, Viewing angle: 60°, Front: convex, LED version: EMITER, Shape: lambertian, Type of diode: power LED.