PBSD-20KLA-US
PBSD-20KLA-US ProLight Opto
PBSD-20KLA-US.pdf
Виробник: ProLight Opto
Category: UV LEDs
Description: Power LED; UV-S; 60°; 1000mA; 20W; λd: 365÷370nm; 6.4÷8.4VDC; SMD
LED lens: quartz; transparent
LED colour: UV-S
Operating temperature: -40...85°C
Wavelength: 365...370nm
Dimensions: 7x7x4.5mm
LED current: 1A
Radiant power: 2...3W
Operating voltage: 6.4...8.4V DC
Maximum power: 20W
Viewing angle: 60°
Написати відгук
Category: UV LEDs, Description: Power LED; UV-S; 60°; 1000mA; 20W; λd: 365÷370nm; 6.4÷8.4VDC; SMD, Mounting: SMD, Manufacturer series: ProEngine, LED lens: quartz; transparent, LED colour: UV-S, Operating temperature: -40...85°C, Wavelength: 365...370nm, Dimensions: 7x7x4.5mm, LED current: 1A, Radiant power: 2...3W, Operating voltage: 6.4...8.4V DC, Maximum power: 20W, Viewing angle: 60°, Front: convex, LED version: EMITER, Shape: lambertian, Type of diode: power LED.