PC-56-180B31 Pulse Electronics
PC,DPC_Low_Freq_Open-Style_Lam_Xfrmrs.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 47.63mm L x 36.53mm W
Mounting Type: Through Hole
Type: Laminated Core
Weight: 0.563 lb (255.37 g)
Termination Style: PC Pin
Primary Winding(s): Single
Secondary Winding(s): Dual
Power - Max: 10VA
Voltage - Isolation: 1500Vrms
Current - Output (Max): Parallel 360mA, Series 180mA
Voltage - Primary: 115V
Height - Seated (Max): 41.28mm
Voltage - Secondary (Full Load): Parallel 28V, Series 56V
Center Tap: No
Написати відгук
Description: PWR XFMR LAMINATED 10VA TH, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 47.63mm L x 36.53mm W, Mounting Type: Through Hole, Type: Laminated Core, Weight: 0.563 lb (255.37 g), Termination Style: PC Pin, Primary Winding(s): Single, Secondary Winding(s): Dual, Power - Max: 10VA, Voltage - Isolation: 1500Vrms, Current - Output (Max): Parallel 360mA, Series 180mA, Voltage - Primary: 115V, Height - Seated (Max): 41.28mm, Voltage - Secondary (Full Load): Parallel 28V, Series 56V, Center Tap: No, Part Status: Active.