PC1-02B-48-G
PC1-02B-48-G Vicor Corporation
pfcmicro_designguide.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: AC/DC CONVERTER 48V 800W
Packaging: Box
Power (Watts): 800W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 10.24" L x 5.06" W x 1.86" H (260.0mm x 128.5mm x 47.3mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 65°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Current - Output 1: 16.67 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 800W, Packaging: Box, Power (Watts): 800W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 10.24" L x 5.06" W x 1.86" H (260.0mm x 128.5mm x 47.3mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 65°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Current - Output 1: 16.67 A.