PC113-2C-24A-X
PC113-2C-24A-X Picker Components
PC113.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Solder Lug
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 130.4 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VAC
Must Operate Voltage: 19.2 VAC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 3000VA, 336W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Solder Lug, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 130.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VAC, Must Operate Voltage: 19.2 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 3000VA, 336W.