PC118-4C-120A-X
PC118-4C-120A-X Picker Components
PC118.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 120V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Termination Style: Solder Lug
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 26.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 220VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Load - Max Switching: 1100VA, 140W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 120V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Termination Style: Solder Lug, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 26.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 220VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Load - Max Switching: 1100VA, 140W.