Продукція > OMEG > PC20BU-1M-LIN
PC20BU-1M-LIN
PC20BU-1M-LIN OMEG
OMEG-PC20BUL.pdf
Виробник: OMEG
Category: Cond. plastic single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 1MΩ; ±20%; 0.4W; linear; 6mm; THT
Resistance: 1MΩ
Power: 0.4W
Tolerance: ±20%
Shaft surface: smooth
Characteristics: linear
Type of potentiometer: shaft
Mounting: THT
Diameter: 20mm
Body dimensions: Ø20x10mm
Terminal pitch: 5.08mm
Height: 10mm
Shaft diameter: 6mm
Thread length: 7mm
Shaft length: 43mm
L shaft length: 50mm
Max. operating voltage: 500V DC
Mechanical rotation angle: 300°
Track material: plastic
Potentiometer features: mono
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 154 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Cond. plastic single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 1MΩ; ±20%; 0.4W; linear; 6mm; THT, Resistance: 1MΩ, Power: 0.4W, Tolerance: ±20%, Shaft surface: smooth, Characteristics: linear, Type of potentiometer: shaft, Mounting: THT, Diameter: 20mm, Body dimensions: Ø20x10mm, Terminal pitch: 5.08mm, Height: 10mm, Shaft diameter: 6mm, Thread length: 7mm, Shaft length: 43mm, L shaft length: 50mm, Max. operating voltage: 500V DC, Mechanical rotation angle: 300°, Track material: plastic, Potentiometer features: mono, Kind of potentiometer: single turn.