Продукція > OMEG > PC20BU-2K2-LIN
PC20BU-2K2-LIN
PC20BU-2K2-LIN OMEG
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 2.2kΩ; ±20%; 0.4W; linear; 6mm
Resistance: 2.2kΩ
Tolerance: ±20%
Power: 0.4W
Mounting: THT
Terminal pitch: 5.08mm
Body dimensions: Ø20x10mm
Diameter: 20mm
Thread length: 7mm
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 43mm
Height: 10mm
L shaft length: 50mm
Max. operating voltage: 500V DC
Kind of potentiometer: single turn
на замовлення 695 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Cond. plastic single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 2.2kΩ; ±20%; 0.4W; linear; 6mm, Resistance: 2.2kΩ, Tolerance: ±20%, Power: 0.4W, Mounting: THT, Terminal pitch: 5.08mm, Body dimensions: Ø20x10mm, Diameter: 20mm, Thread length: 7mm, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 43mm, Height: 10mm, L shaft length: 50mm, Max. operating voltage: 500V DC, Mechanical rotation angle: 300°, Track material: plastic, Shaft surface: smooth, Characteristics: linear, Potentiometer features: mono, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn.