Продукція > OMEG > PC20BU-470K-LIN
PC20BU-470K-LIN
PC20BU-470K-LIN OMEG
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 470kΩ; ±20%; 0.4W; linear; 6mm
Diameter: 20mm
Mounting: THT
Terminal pitch: 5.08mm
Shaft diameter: 6mm
Thread length: 7mm
Height: 10mm
Body dimensions: Ø20x10mm
Shaft length: 43mm
L shaft length: 50mm
Power: 0.4W
Tolerance: ±20%
Mechanical rotation angle: 300°
Max. operating voltage: 500V DC
Resistance: 470kΩ
на замовлення 595 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Cond. plastic single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 470kΩ; ±20%; 0.4W; linear; 6mm, Diameter: 20mm, Characteristics: linear, Potentiometer features: mono, Track material: plastic, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Shaft surface: smooth, Mounting: THT, Terminal pitch: 5.08mm, Shaft diameter: 6mm, Thread length: 7mm, Height: 10mm, Body dimensions: Ø20x10mm, Shaft length: 43mm, L shaft length: 50mm, Power: 0.4W, Tolerance: ±20%, Mechanical rotation angle: 300°, Max. operating voltage: 500V DC, Resistance: 470kΩ.