Продукція > OMEG > PC20BU-470R-LIN
PC20BU-470R-LIN
PC20BU-470R-LIN OMEG
OMEG-PC20BUL.pdf
Виробник: OMEG
Category: Cond. plastic single turn potentiometers
Description: Potentiometer: shaft; single turn; 470Ω; ±20%; 0.4W; linear; 6mm
Type of potentiometer: shaft
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 470Ω
Tolerance: ±20%
Power: 0.4W
Potentiometer features: mono
Characteristics: linear
Shaft diameter: 6mm
Mounting: THT
Body dimensions: Ø20x10mm
Track material: plastic
Shaft surface: smooth
Shaft length: 43mm
Thread length: 7mm
Mechanical rotation angle: 300°
L shaft length: 50mm
Terminal pitch: 5.08mm
Max. operating voltage: 500V DC
Height: 10mm
Diameter: 20mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Cond. plastic single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; single turn; 470Ω; ±20%; 0.4W; linear; 6mm, Type of potentiometer: shaft, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 470Ω, Tolerance: ±20%, Power: 0.4W, Potentiometer features: mono, Characteristics: linear, Shaft diameter: 6mm, Mounting: THT, Body dimensions: Ø20x10mm, Track material: plastic, Shaft surface: smooth, Shaft length: 43mm, Thread length: 7mm, Mechanical rotation angle: 300°, L shaft length: 50mm, Terminal pitch: 5.08mm, Max. operating voltage: 500V DC, Height: 10mm, Diameter: 20mm.