PC307-24G-X
PC307-24G-X Picker Components
PC307.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.25 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
на замовлення 2044 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 1A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6.25 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B.