PC375-2C-24S4-X
PC375-2C-24S4-X Picker Components
Relay-PC375.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 17.1 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 6080VA, 1760W
на замовлення 2928 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 17.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 6080VA, 1760W.