Продукція > TDK CORPORATION > PC40RM10A400-22-NN
PC40RM10A400-22-NN TDK Corporation
Виробник: TDK Corporation
Description: FERRITE CORE RM 400NH PCS40
Tolerance: ±3%
Packaging: Bulk
Material: PC40
Length: 1.096" (27.85mm)
Width: 0.201" (5.10mm)
Height: 0.366" (9.30mm)
Core Type: RM
Supplier Device Package: RM 10
Inductance Factor (Al): 400 nH
Initial Permeability (µi): 2300
Finish: Uncoated
Gap: Gapped
Part Status: Obsolete
Effective Permeability (µe): 143
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.45
Effective Length (le) mm: 44
Effective Area (Ae) mm²: 98
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 87
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 4310
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FERRITE CORE RM 400NH PCS40, Tolerance: ±3%, Packaging: Bulk, Material: PC40, Length: 1.096" (27.85mm), Width: 0.201" (5.10mm), Height: 0.366" (9.30mm), Core Type: RM, Supplier Device Package: RM 10, Inductance Factor (Al): 400 nH, Initial Permeability (µi): 2300, Finish: Uncoated, Gap: Gapped, Part Status: Obsolete, Effective Permeability (µe): 143, Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹: 0.45, Effective Length (le) mm: 44, Effective Area (Ae) mm²: 98, Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: 87, Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: 4310.