PC673-2A-TF-220AT
PC673-2A-TF-220AT Picker Components
PC673.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 220V
Packaging: Bag
Features: Test Button
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cUL, cURus, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 277VAC, 150VDC - Max
Must Release Voltage: 22 VAC
Must Operate Voltage: 176 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 6925VA, 3750W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 220V, Packaging: Bag, Features: Test Button, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cUL, cURus, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 277VAC, 150VDC - Max, Must Release Voltage: 22 VAC, Must Operate Voltage: 176 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 6925VA, 3750W.