PC730-2C-C1-120A
PC730-2C-C1-120A Picker Components
PC730.pdf
Виробник: Picker Components
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 120V
Packaging: Bag
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cUL, cURus, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 99.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 330VAC, 36VDC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 9900VA, 1080W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 120V, Packaging: Bag, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 55°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cUL, cURus, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 99.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 330VAC, 36VDC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 9900VA, 1080W.