Продукція > PCE INSTRUMENTS > PCE-PVS 20-DPD-U
PCE-PVS 20-DPD-U
  • PCE-PVS 20-DPD-U
  • PCE-PVS 20-DPD-U
PCE-PVS 20-DPD-U PCE INSTRUMENTS
Виробник: PCE INSTRUMENTS
Category: Digital Panel Meters - Others
Description: Meter: programmable; digital,programmable; on panel; LED; 4 digit
Type of meter: programmable
Kind of meter: digital; programmable
Mounting: on panel
Kind of display used: LED
Display parameters: 4 digit
AC voltage measuring range: 2V; 20V; 200V; 600V
DC voltage measuring range: 60mV; 200mV; 2V; 20V; 200V; 600V
AC current measuring range: 20mA; 5A
DC current measuring range: 20mA; 5A
Measuring range: ±25,4mm/s
Frequency measuring range: 3...1500Hz
Output: analogue; relay
Input: current 4...20mA; frequency 0...100 Hz; potentiometer 500 ... 20 kOhm; resistance 5k ... 50kOhm; voltage 0...10V
Supply voltage: 18...265V AC; 18...265V DC
Operating temperature: max. 55°C
IP rating: IP65
Dimensions: 96x91x48mm
Related items: PCE-PVS20
Storage temperature: -20...70°C
Measurement frequency: 3Hz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Digital Panel Meters - Others, Description: Meter: programmable; digital,programmable; on panel; LED; 4 digit, Type of meter: programmable, Kind of meter: digital; programmable, Mounting: on panel, Kind of display used: LED, Display parameters: 4 digit, AC voltage measuring range: 2V; 20V; 200V; 600V, DC voltage measuring range: 60mV; 200mV; 2V; 20V; 200V; 600V, AC current measuring range: 20mA; 5A, DC current measuring range: 20mA; 5A, Measuring range: ±25,4mm/s, Frequency measuring range: 3...1500Hz, Measuring unit: %; A; bar; °C; cm; °F; kA; kV; kW; kΩ; l; m; mA; mm; m/min; mV; MW; N; Pa; psi; rpm; V; W; Ω, Output: analogue; relay, Input: current 4...20mA; frequency 0...100 Hz; potentiometer 500 ... 20 kOhm; resistance 5k ... 50kOhm; voltage 0...10V, Supply voltage: 18...265V AC; 18...265V DC, Measuring instrument features: operates with thermocouple types: K, J, E, N, L, R, S, B, T, C, PT100, PT500, PT1000, Ni100, Ni200, Ni1000, Standard equipment: adapter DMS; adapters for supply cord; PCE-PVS 20 sensor; set of labels; user's manual, Operating temperature: max. 55°C, IP rating: IP65, Dimensions: 96x91x48mm, Related items: PCE-PVS20, Storage temperature: -20...70°C, Measurement frequency: 3Hz.