PCF8574AP PHILIPS
Виробник: PHILIPS
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
  • I/O EXPANDER 8BIT, 8574, DIP16
  • Communication Function:I/O Expander
  • Control Interface:I2C
  • No. of I/O's:16
  • Supply Current:40eA
  • Min Supply Voltage:2.5V
  • Max Supply Voltage:6V
  • Termination Type:Through Hole
  • Case Style:DIP
  • No. of Pins:16
  • Base Number:8574
  • Clock Frequency:100kHz
  • IC Generic Number:8574
  • Logic Function Number:8574A