Продукція > BOURNS INC. > PCW1J-B24-CBB502
PCW1J-B24-CBB502 Bourns Inc.
slimline.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 5k
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Lug
Bushing Thread: M9 x 0.75
Actuator Length: 0.945" (24.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: Detent
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 300°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 5k, Power (Watts): 0.75W, 3/4W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: M9 x 0.75, Actuator Length: 0.945" (24.00mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: Detent, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 300°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.