Продукція > BOURNS INC. > PCW1J-R24-BAB501L
PCW1J-R24-BAB501L
PCW1J-R24-BAB501L Bourns Inc.
slimline.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: PANEL CONTROL - 22MM-ST-CP
Resistance (Ohms): 500
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: M9 x 0.75
Actuator Length: 0.945" (24.00mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)