PCWS-1203.3
PCWS-1203.3 Diwell Electronics
PCWS.pdf
Виробник: Diwell Electronics
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: CE, FCC
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 1.2A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 4 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 164 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 5W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: CE, FCC, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 1.2A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 4 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.