PD100MYN16
PD100MYN16 KYOCERA AVX
PD100MYN16-file.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: DIODE MOD GP 1600V 100A MOD
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A
Supplier Device Package: Module
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 300 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 1600 V
Написати відгук
Description: DIODE MOD GP 1600V 100A MOD, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 100A, Supplier Device Package: Module, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 300 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 1600 V.
Інші пропозиції PD100MYN16
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PD100MYN16 PD100MYN16 Виробник : Kyocera AVX PD100MYN16_file-2585600.pdf Diodes - General Purpose, Power, Switching DIO MODULE PHASE LEG D+D 1.6KV 100A