PDPGL-010
PDPGL-010 TT Electronics/Roxspur Measurement & Control Ltd
DPG-L.pdf
Виробник: TT Electronics/Roxspur Measurement & Control Ltd
Description: 10 BAR LOOP POWERED PRESSURE SEN
Features: Temperature Compensated
Packaging: Box
Package / Case: Module
Output Type: Analog Current, I2C
Output: 4 ~ 20 mA
Operating Pressure: 145.04PSI (1000kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.5%
Operating Temperature: -10°C ~ 80°C
Voltage - Supply: 10V ~ 30V
Port Size: Female - 1/4" (6.35mm) G