Продукція > PULSE > PE0402CD270KTG
PE0402CD270KTG
PE0402CD270KTG Pulse
wc701.pdf
Виробник: Pulse
Inductor RF Chip Wirewound 0.027uH 10% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.4A 0.298Ohm DCR 0402 T/R
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 27NH 400MA 298MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 298mOhm Max, Q @ Freq: 26 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 2.48GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm), Inductance: 27 nH, Current Rating (Amps): 400 mA.
Інші пропозиції PE0402CD270KTG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PE-0402CD270KTG PE-0402CD270KTG Виробник : Pulse Electronics WC720.pdf Description: FIXED IND 27NH 400MA 298MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 298mOhm Max
Q @ Freq: 26 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2.48GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm)
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 400 mA