PE-0402CD470JTT
PE-0402CD470JTT Pulse Electronics
PE-0402CD Series.jpg
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 47NH 100MA 830MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 830mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2.1GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm)
Inductance: 47 nH
Current Rating (Amps): 100 mA