PE-0402CD4N7JTT
PE-0402CD4N7JTT Pulse Electronics
PE-0402CD4N7JTT
Виробник: Pulse Electronics
Description: IND CERM RF WW 0402 4.7NH
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 130mOhm Max
Q @ Freq: 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 4.775GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 nH
Current Rating (Amps): 640 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IND CERM RF WW 0402 4.7NH, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 130mOhm Max, Q @ Freq: 20 @ 250MHz, Frequency - Self Resonant: 4.775GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 nH, Current Rating (Amps): 640 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PE-0402CD4N7JTT Виробник : Pulse Electronics WC708-3071767.pdf RF Inductors - SMD CERAMIC RF WW 0402 INDUCTOR, 4.7nH +/-5% , TIN, TR