PE-0402CD680KTT
PE-0402CD680KTT Pulse Electronics
RF_Chip_Ind_Rev2019.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 68NH 100MA 970MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 970mOhm Max
Q @ Freq: 16 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 1.84GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm)
Inductance: 68 nH
Current Rating (Amps): 100 mA