PE-0603CD151GTT
PE-0603CD151GTT Pulse Electronics
PE-0603CD151GTT
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 150NH 280MA 920MOHM SM
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 920mOhm Max
Q @ Freq: 28 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant: 990MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 150 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 150 nH
Current Rating (Amps): 280 mA