PE-0603CD430GTT
PE-0603CD430GTT Pulse Electronics
PE-0603CD430GTT
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 43NH 600MA 280MOHM SMD
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 280mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Inductance: 43 nH
Current Rating (Amps): 600 mA