PE-0603CD510JTT
PE-0603CD510JTT Pulse Electronics
WC709.pdf
Виробник: Pulse Electronics
Description: FIXED IND 51NH 600MA 270MOHM SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 270mOhm Max
Q @ Freq: 35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant: 1.9GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 200 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.61mm)
Inductance: 51 nH
Current Rating (Amps): 600 mA