Продукція > KEMET > PEG124KJ3470QE4
PEG124KJ3470QE4
PEG124KJ3470QE4 KEMET
KEM_A4011_PEG124
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 40V POLAR
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Tray
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.457" L (20.00mm x 37.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 220mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 898 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 5 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 40V POLAR, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Tray, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.457" L (20.00mm x 37.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 220mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 898 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1 A @ 5 kHz.