Продукція > KEMET > PEH169HC5100QB2
PEH169HC5100QB2
PEH169HC5100QB2 KEMET
KEM_A4038_PEH169_105C.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM SCRW TERM 105C
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.441" Dia (36.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.933" (74.50mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 22.8 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SCRW TERM 105C, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.441" Dia (36.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.512" (13.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.933" (74.50mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 22.8 A @ 10 kHz.