PESD5V5C1BL-QYL
PESD5V5C1BL-QYL Nexperia USA Inc.
PESD5V5C1BL-Q.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: TVS DIODE 5.5VWM 5.4VC DFN10062
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Applications: HDMI, USB
Capacitance @ Frequency: 0.245pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V (Max)
Supplier Device Package: DFN1006-2
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 5.4V (Typ)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVS DIODE 5.5VWM 5.4VC DFN10062, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-882, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA), Applications: HDMI, USB, Capacitance @ Frequency: 0.245pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V (Max), Supplier Device Package: DFN1006-2, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 5.4V (Typ), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.